#1 2011-06-19 21:01:21

Kamil Rosa

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 10
Punktów :   

Miasteczko Bezpieczeństwa podczas Dni Ożarowa Maz. 2011

Miasteczko Bezpieczeństwa podczas Dni Ożarowa Maz. 2011



W dniu 19 Czerwca 2011 r. podczas Dni Ożarowa Mazowieckiego [woj.mazowieckie,pow.Warszawa-Zachód] na boisku UKS Ołtarzew odbyło się Miasteczko Bezpieczeństwo zorganizowane przez OSP Ożarów Maz. W godz. 15.00-19.00 mieszkańcy miasta Ożarowa i okolic mogli zobaczyć sprzęt jakim dysponuje Ożarowska OSP . Strażacy wystawli "na wystawę" : GLM Lublin III , SLRt Mercedes Benz Sprinter , GBAt 2.5/20 Star 14.227 & SH 18 Star 266 . Dodatkowo na miejsce przybyli : Zespół Pogotowia Ratunkowego na tablicach z Grodziska Maz. , 661[M]39 GCBM 28 MB Actros z JRG Błonie i Namiot Pneumatyczny znajdujący się na wyp. JRG Błonie   & 669[M]69 GBAt 2.5/16 Volvo FL 280 z OSP Święcice. W godz. 15.30-17.00 odbywały się konkurencje . Ja też wziełem w niej udział . Była to konkurencja - ubieranie się w mundur bojowy rozwinięcie W-52 i podłączeniu prądownicy aluminiowej i przeskoczenie rowu pożarniczego . Nawet najmłodszi startowali. Również w tym czasie każdy mógł spróbować swoich umiejętności na 3 fantomach ratowniczych i nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi przenośnego defibrylatora AED . O 17.00 zaczął się pokaz rat. drogowego z udziałem SLRt z Ożarowa i Zespołu Ratunkowego . Strażacy musieli wydostać pasażera i kierowce z samochodu . Również po wydostaniu pasażerem zajeli się zawodowcy z pogotowia , a kierowcą rat. medyczni z OSP Ożarów Maz. Tuż po pokazach Prezes OSP Ożarów Maz. ogłosił wyniki konkurencji .
Jakiś starszy pan [ok.30-40l.] zajął I miejsce i wygrał coś dużego z firmy Panasonic . Wygrał on z czasem 44 s. . Zaś drugie miejsce zajełem ja z czasem 1;04 . Ja z rąk radnego miasta Ożarowa Maz. odebrałem nagrodę . Nagroda była dla mnie niespodzianką - była to orginalna piłka PUMA & Apteczka Pierwszej Pomocy . Kiedyś z tych nagród napewno się przyda . Po tym miał się zacząć pokaz urządzenia gaśniczego COBRA znajdującego się na wyp. OSP Ożarów Maz. - jednak ja uciekłem bo zaczął padać deszcze ;/ Najprawdopodobniej mogę przypuszczać że pokaz albo się nie odbył ze względu na pogodę / lub nie został on zrobiony


Serdeczne podziękowania i pozdrowienia dla strażaków OSP Ożarów Maz. za poświęcony czas i miłą atmosferę




FOTO JUTRO :!!!

Tekst&Foto : Kamil Rosa

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.noname-ts1.pun.pl www.pokemon-adventure22.pun.pl www.pwsz-zarzadzanie-2010.pun.pl www.bassparty.pun.pl www.naruto-pun-fora.pun.pl